Det självklara valet

NVK logotyp
fronter
dds
utv
dexter
teknikcollege
insta

SÖK PÅ SIDAN

Kontakta NORRA VÄSTMANLANDS UTBILDNINGSFÖRBUND

Postadress:

Fridavägen 5, 737 44 Fagersta

Telefon:

0223-443 00

Sjukanmälan gymnasiet: 0223-445 94

Sjukanmälan vux: 0223-28191, eller vux@nvu.se

E-post:

registrator(at)nvu.se 

förnamn.efternamn@nvu.se

Besök oss:

Fridavägen 5

Besöksparkeringen är nära Brinellvägen 5.

737 44 Fagersta

Länk till föräldramötet 1 oktober

2020-10-01 Hej och välkommen till Brinellskolans hemsida. Klicka här så kommer du vidare till länk till det digitala föräldramötet.

Mentorer årskurs 1


‌Kontaktlista mentorer

Klass

Mentor

Telefon

E-post


BA20

Conny Magnusson

0223-447 30

conny.magnusson@nvu.se



Fadeawh Al-Jaber

0223-447 79

fadeawh.aljabear@nvu.se


BF20

Anna Bengtsson

0223-443 45

anna.bengtsson@nvu.se



Lena Gräsberg

0223-447 07

lena.grasberg@nvu.se


EE20

Erika Hultelid

0223-445 58

erika.hultelid@nvu.se



Johanna Klingvall

0223-447 29

johanna.klingvall@nvu.se


EK20

Jenny Forsman

0223-448 83

jenny.forsman@nvu.se



Emelie Beijer

0223-443 64

emelie.beijer@nvu.se


FT20

Robert Eriksson

0223-443 56

robert.eriksson@nvu.se



Pernilla Bellman

0223-447 38

pernilla.bellman@nvu.se


IN20

Roger Eriksson

0223-447 62

roger.eriksson@nvu.se



Fredrik Piirhonen

0223-448 96

fredrik.piirhonen@nvu.se


NA20

Christina Larsson

0223-447 04

christina.larsson@nvu.se



Camilla Axfeldt

0223-447 39

camilla.axfeldt@nvu.se


SA20

Ingela Klingestedt

0223-441 96

ingela.klingestedt@nvu.se



Antje Hillers

0223-447 21

antje.hillers@nvu.se


TE20

Anna Vikmanis

0223-447 65

anna.vikmanis@nvu.se



Mattias Stahre

0223-443 68

mattias.stahre@nvu.se


VO20

Sisko Laurila0223-447 45

sisko.laurila@nvu.se


 


Jan Wallén

0223-448 42

jan.wallen@nvu.se


Mentorer IM

IMA

Torbjörn Jonsson-Brissman

0223-44946

torbjorn.jonssonbrissman@nvu.se


Maria Wrede

0223-441 65

maria.wrede@nvu.se

IMS-A

Helena Rågelid

0223-443 73

helena.ragelid@nvu.se


Anette Olander

0223-447 18

anette.olander@nvu.se

AMS-B

Ann-Louise Luttke

0223-448 55

ann-louise.luttke@nvu.se


Sada Hassan

0223-449 41

sada.hassan@nvu.se

IMYFT

Kjell Lundmark

0223-447 25

kjell.lundmark@nvu.se

IMYBA

Tommy Engman

0223-444 80

tommy.engman@nvu.se

IMYRL

Ingela Hedbom Karlsson

0223-448 78

ingela.hedbomkarlsson@nvu.se

Vill du ha information på ett annat språk?

Här är kontaktuppgifter våra studiehandledare som ger stöd på modersmålet:

Somaliska:

Sada Hassan 0223-44941

Mail: sada.hassan@nvu.se

Persiska/Dari:

Rubab Jilal Ebrahim 0223-44790

Mail: rubab.jilalebrahim@nvu.se

Arabiska:

Eyman Saker 0223-44371

Mail: eyman.saker@nvu.se

Tigrinja:

Estifanos Berhe 0223-44326

Mail: estifanos.berhe@nvu.se

Sidansvarig:

Linda Halldin Normann

Senast ändrad:

2020-10-06

Scrolla upp